Gdzie szukać samochodów używanych? | Mazda
Drogi Odwiedzający!
Musisz wiedzieć, że zbieramy o Tobie informacje i niektóre Twoje dane osobowe. Spokojnie! Wykorzystujemy je legalnie i w sposób nieszkodzący Tobie.

Dlaczego wyświetlamy tę wiadomość?

Chcemy, byś wiedział, że na naszej stronie jesteś bezpieczny!
JAK CHRONIMY I PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

  • Zapewniamy, że traktujemy dane osobowe ze szczególną starannością i przykładamy dużą wagę do ochrony Twojej prywatności.
  • Twoje dane osobowe gromadzimy i przetwarzamy jako GOŁEMBIEWSCY SP. z o.o. SP. K., będąc jednocześnie Administratorem zbioru danych osobowych.
  • Podając dobrowolnie swoje dane masz prawo dostępu do ich treści, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, z zastrzeżeniem, że odmowa podania danych lub ograniczenie ich przetwarzania może utrudnić kontakt z Tobą.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do realizacji usługi i nie będą przetwarzane w innych celach, nie będziemy również ich używać do profilowania.
  • Dane osobowe przechowujemy wyłącznie na terenie EOG.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017. poz. 1219 t.j.).
  • Pamiętaj, że masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych.
ROZUMIEM

Gdzie szukać samochodów używanych?

Poszukiwanie ofert jest aktualnie bardzo proste. Ogromna liczba komisów, giełd motoryzacyjnych, portali internetowych i czasopism sprawia, że samo znalezienie ogłoszenia nie przysparza zwykle żadnych problemów. Czy miejsce kupna ma jednak znaczenie?


1. Dealerzy Mazda

Najlepsze źródło sprawdzonych używanych samochodów Mazda. W firmie Gołembiewscy sprzedajemy tylko i wyłącznie sprawdzone samochody używane, co do których mamy pełne przekonanie, że sami byśmy je kupili dla siebie. Są to samochody demonstracyjne, samochody zarządu, samochody poleasingowe, zastępcze. Są to auta odkupione od naszych Klientów, którzy kupili nowsze modele Mazdy. Wszystkie podlegają tej samej, rygorystycznej procedurze kontrolnej. Dlatego nasz dział używanych samochodów sygnujemy marką #SprawdzoneUżywane. Aktualna oferta znajduje się tutaj. Zaznaczę, że w ramach przyjętego standardu, informujemy kupującego o wszelkich znanych nam wadach samochodu, a także udzielamy pełnej informacji o historii samochodu. 

sprawdzanie-samochodu-uzywanego-golembiewscy


2. Portale Internetowe

W sieci znaleźć można tysiące ogłoszeń od handlarzy i prywatnych użytkowników, a wszystko to bez wychodzenia z domu. Oprócz dużych portali, ogłoszenia pojawiają się coraz częściej też na witrynach lokalnych i stronach z drobnymi ogłoszeniami. Internet pozwala szybko zapoznać się zarówno z ofertami krajowymi, jak i zagranicznymi.

Na podstawie kilku zdjęć i krótkiego opisu nie da się jednak w pełni ocenić stanu oferowanego auta. Wielu sprzedawców wykonuje fotografie pojazdu w taki sposób, aby ukryć widoczne uszkodzenia. Czasami używają programów graficznych do retuszowania widocznych wad. Opisy również bywają ubarwiane lub nawet zmyślane. Dlatego też w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze należy zadawać pytania i prosić o dodatkowe zdjęcia budzących kontrowersje elementów auta.

mazda-RX-7-gdzie-kupic-wyszukiwarka


3. Giełdy

Przed upowszechnieniem internetu, to właśnie giełdy motoryzacyjne królowały jako ważne miejsce spotkań kupujących i sprzedających. Upowszechnienie internetu sprawiło, że tego typu miejsca bardzo straciły na znaczeniu. Wygoda używania sieci powoduje, że wiele osób woli poszukiwać auta sprzed ekranu komputera. Większość aut wystawianych na giełdach motoryzacyjnych pochodzi od prywatnych użytkowników, ale nie brakuje tam też pośredników. Ważne jest to, aby nie decydować się na zakup jedynie w oparciu o zapewnienia sprzedawcy i pobieżne oględziny pojazdu. Wielu oszustów zdobyło sporą biegłość w maskowaniu niedociągnięć czy problemów i zawsze dobrze jest oddać pojazd do przeglądu w warsztacie. W przypadku Mazdy oczywiście tylko i wyłącznie ASO Mazda. Jeżeli sprzedający nie zgadza się na sprawdzenie w takim serwisie –  właściwie od razu sugeruję rezygnację z dalszych rozmów. Dodatkowo giełdy zazwyczaj odbywają się w niedzielę, co chętnie wykorzystują naciągacze, wiedząc, że większość serwisów nie pracuje tego dnia, więc i sprawdzenie jest niemożliwe. Wadą giełd jest też stosunkowo mały wybór – w przypadku mniej popularnych modeli, daje to bardzo ograniczone możliwości porównania cen czy wytargowania dobrej ceny.

gielda-samochodowa


4. Komisy

Komisy samochodowe podzielić można na dwie kategorie: zwykłe i dealerskie.

  • 4a. W zwyczajnym komisie co prawda można znaleźć perełki, najczęściej jednak zdarzają się tam auta z bogatą historią stłuczek i prowizorycznych napraw. Moje osobiste doświadczenie, niestety wskazuje na same najgorsze sytuacje, związane z takimi zwykłymi komisami. Po prostu, poza emocjami towarzyszącymi zakupowi sugeruję rozwagę, by nie wpaść na kosztowną minę. Na co warto uważać, opiszę szerzej w rozdziale „ABC kupna używanego samochodu”. Zaletą oglądania samochodu w komisie, a nie w internecie jest to, że auto można zobaczyć na żywo i bardzo wstępnie ocenić jego stan. To jednak zadanie jedynie dla osób obeznanych z motoryzacją i doświadczonych w kwestii mechaniki pojazdowej. Nawet znawcom usilnie sugeruję profesjonalne sprawdzenie przed zakupem. W zwykłym komisie można kupić samochód taniej niż w komisie dealerskim? Co z tego, skoro "tani" zakup w niesprawdzonym miejscu, może być tylko pozorną oszczędnością. Naprawy uszkodzonych i wyeksploatowanych aut nierzadko przekraczają cenę samego pojazdu, szczególnie w czasach gdy samochody są tak powszechnie wyposażone w elektronikę. Do tego zwykłe komisy w większości są wyspecjalizowane w unikaniu jakiejkolwiek odpowiedzialności za sprzedawane samochody. 
mazda-samochod


  • 4b. Najbardziej bezpieczną możliwością jest zakup w komisie dealerskim. Komisy dealerskie to działy autoryzowanych salonów danej marki. W takich miejscach o wiele bardziej niż w zwykłych komisach dba się o klienta i renomę firmy. Dlaczego tak się dzieje? Dealerzy zazwyczaj są nastawieni na długofalowe relacje ze swoimi klientami i zależy im na nieposzlakowanej opinii. Nasz komis dealerski nie bez powodu nazywa się #SprawdzoneUżywane, link tutajZa lepszą jakość i pewność zakupu trzeba jednak nieco więcej zapłacić.  17635516_414672418912201_416951053847001292_o


5. Zakup od właściciela

Czasami można spotkać na parkingu samochód z przylepioną do szyby kartką z napisem „sprzedam” lub usłyszeć od znajomych, że ktoś bliski pozbywa się właśnie auta. Najczęściej możemy znaleźć taką ofertę po prostu na portalach ogłoszeniowych. Kupno od właściciela też jest jedną z bezpieczniejszych form zdobywania używanego pojazdu. Moim zdaniem, z właścicielem koniecznie trzeba umówić się na przedsprzedażowe badanie w warsztacie i nierzadko można powalczyć o nieco niższą cenę. Prywatni właściciele zwykle nie ukrywają historii wozu i usterek, ale też odpowiadają w mniejszym stopniu, niż np. dealerzy, za stan wozu. Więcej o odpowiedzialności w następnych artykułach.

kupno-samochodu-od-osoby-prywatnejWłaśnie przeczytałeś pierwszy artykuł z serii Sprawdzenie samochodu Mazda przed zakupem. Koniecznie przeczytaj pozostałe!

1. Gdzie szukać używanych samochodów?
2. Jak wybrać samochód używany? Jak oglądać Mazdę i na co zwracać uwagę? Jakie triki stosują sprzedawcy?
3. Jak sprawdzić historię używanego auta?
4. ABC kupna używanego samochodu
5. Rejestracja samochodu używanego
6. Usługa: „Sprawdzanie przed zakupem w warsztacie ASO MAZDA Gołembiewscy”

Paweł Gołembiewski

poznaj nasze marki